Trzy sposoby na skuteczne wybielenie zębów

Ciężko obecnie znaleźć osobę, która otwarcie by powiedziała, że jest zadowolona z bieli swoich zębów. Z billboardów uśmiechają się do nas hollywoodzkimi uśmiechami modelki, które wzbudzają w nas pragnienie posiadania równie śnieżnobiałego uśmiechu. Ale jak go uzyskać? Podajemy trzy sposoby, by skutecznie wybielić zęby.

 

Nie jesteś zadowolona ze swojego uśmiechu? Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele. Pierwsze – geny. Wiadomo, że nie tylko ząbki masz po mamie czy tacie, więc walka o olśniewające białe zęby może być ciężką walką, jeśli wymarzonego odcienia zębów w rodzinie nie uświadczysz. Drugie to styl życia – palenie papierosów, picie kawy czy herbaty, a nawet alkoholu i stosowanie leków odbija się na Twoich zębach.

Dentysta

Wiadomo, że najskuteczniejszą metodą na wybielenie zębów jest odwiedzenie gabinetu stomatologicznego, gdzie to fachowo wezmą się do roboty, a Ty po kilku sesjach będziesz mogła już oślepiać przechodniów blaskiem swoich zębów. Jednak to rozwiązanie często jest pomijane w pierwszym kroku. Dlaczego? Ponieważ jest stosunkowo drogie, a i mówi się, że może osłabić znacznie kondycję zębów (lekarze tego nie potwierdzają, podkreślając, że stosują obecnie takie metody, które są całkowicie dla zębów bezpieczne).

Domowe sposoby

W każdej młodzieżowej gazetce w końcu pojawia się artykuł o tym, że warto jeść owoce, które wpływają na odbarwienie zębów. Do tego pocieranie zębów świeżą truskawką ma podobno niesamowite właściwości.

Znanym domowym sposobem jest stosowanie sody oczyszczonej. Soda oczyszczona właściwie jest antidotum na wszystko – z jej pomocą pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu z butów, czy nawet udrożnisz rury w mieszkaniu. Pamiętaj jednak, że jest ona dosyć agresywna, więc należy bezapelacyjnie trzymać się proporcji. Należy do pół szklanki wody dodać 1 łyżkę sody, zanurzyć szczoteczkę do zębów i potem umyć zęby. Szczoteczkę można także przechowywać zanurzoną w wodzie z sodą, ale codziennie wodę trzeba zmieniać. Sodą możesz również płukać raz dziennie usta, dokładnie w tych samych proporcjach co do namaczania.

Absolutnie nie polecamy stosowania soku z cytryny na zęby – kwas cytryny niszczy zęby i powoduje demineralizację. Porzuć ten pomysł!

Skuteczna pielęgnacja

Do pielęgnacji zębów kupuj tylko dobre środki myjące i czyszczące. Aby wybielić swoje zęby, sięgnij po profesjonalne pasty wybielające. Jeśli korzystasz ze szczoteczki elektrycznej, dobierz odpowiednią pastę, inaczej całkowicie zniszczysz swoje delikatne zęby. Dobrą dobraną pastą będziesz mogła myć zęby codziennie (zalecane dwa razy dziennie) bez uszczerbku na zdrowiu. Stosuj również płyny do płukania jamy ustnej, które wypłuczą wszelkie pozostałości po myciu zębów z przestrzeni międzyzębowych, które mogą mieć wpływ na odcień Twoich zębów, ale także i oddech.

 

 

Pamiętaj, że każda domowa kuracja wybielająca jest skuteczna tylko wtedy, kiedy nie masz kamienia nazębnego. Zanim więc zaczniesz stosować pasty wybielające czy sodę oczyszczoną, odwiedź swojego stomatologa. Nawet po usunięciu kamienia nazębnego możesz odnotować, że kolor Twoich zębów się poprawił, a jeszcze jak zaczniesz odpowiednio zęby pielęgnować, które będą w ten sposób gotowe na przyjęcie wybielających składników – na pewno szybciej też zauważysz efekty kuracji.

Ortodoncja dla dzieci

Po pojawieniu się pierwszych zębów stałych – trzonowców – powinna odbyć się konsultacja, można wtedy wstępnie …

Skąd się biorą wady zgryzu?

Wady zgryzu to wszystkie dysfunkcje budowy zębów i ich wzajemnego położenia. Istnieją czynniki genetyczne warunkujące …

Rodzaje wad zgryzu

Wady zgryzu to wszelkie odstępstwa od prawidłowego sposobu zwierania się zębów. Objawiają się one ustawieniem zębów …